Neobjednáváme předem na termín,
prostě přijeďte a využijte naše služby pneuservisu bez předešlého objednání.

Nepřezouváním na letní pneumatiky nejen neušetříte, ale také
snižujete bezpečnost SVÉ jízdy

K poslednímu dni v březnu končí povinnost použít zimní pneumatiky a tím i nastává pro mnoho motoristů rozhodnutí, zda na autě ponechat zimní, nebo přezout na letní pneumatiky. Je stále mnoho řidičů, kteří buď ještě krátce v letním období zimní pneumatiky dojíždějí, nebo vůbec nepřezouvají a celoročně jezdí se zimními pneumatikami. Hlavní motivací pro přezutí na letní pneumatiky by měla být především bezpečnost jízdy, ale i také snížená spotřeba pohoných hmot.

Proč tedy přezouvat na letní pneumatiky?

Směs materiálu používaná na výrobu zimních pneumatik je odlišná od směsi na letní pneumatiky, její vlastnosti jsou přizpůsobené pro použití v teplotách nižších než 7°C. Dezén zimních pneumatik je navržen tak, aby usnadňoval průchod vody a zadržoval sníh. Kladné vlastnosti zimních pneumatik při použití v letních měsících snižuje ovladatelnost a komfort vozidla a dochází ke zvýšení spotřeby.

Lepší jízdní vlasnosti vozidla, zvýšená bezpečnost jízdy

Díky nižšímu počtu lamel dezénu letních pneumatik a složení výrobní směsi je letní pneumatika tvrdší, stabilnější a její brzdná dráha je kratší než při použití zimních pneumatik.

Snížená spotřeba pohonných hmot

Letní pneumatika je při vyšších teplotách tvrdší a dochází ke sníženému valivému odporu, což při dlouhých cestách může výrazně snížit náklady na pohonné hmoty vozidla.

Nížší hlučnost a menší opotřebení

Letní pneumatika je vyrobena z tvrdší směsi, čímž dochází k menšímu opotřebení dezénu (až o 20%) a snížení celkových nákladů na provoz vozidla. Oproti zimním pneumatikám mají letní pneu odlišný dezén a uspořádání lamel, čímž ve vyšších rychlostech nedochází ke zvýšení hluku a ke snížení komfortu posádky vozidla.

 
 
Z naší nabídky...
RÁDIO DIXIE - PORTÁL A RÁDIO NA VLNÁCH AMERIKY